Prosinec 2011

Vánoční přání.....

23. prosince 2011 v 9:22
Chtěla bych vám ze srdce popřát krásné vánoční svátky-plné pohody, radosti a krásných setkání...

Pan pošťák a moc milý nečekaný dáreček od Evičky......

21. prosince 2011 v 15:54
Tak dnes po obědě u nás zazvonila naše milá paní pošťačka a donesla mi balíček.....A já jsem se přišla podělit o mou radost a zároveň velké poděkování tobě milá Evičko.
Z balíčku na mě vykoukl ručně háčkovaný pytlíček naplněný voňavou směsí--přála bych vám všem cítit tu vůni--nádhera a ještě malé keramické srdíčko s věnováním.
Evi moc a moc ti děkuji , že v tom všem zhonu který ted máš-sis našla chvilku a vyrobila jsi pro mě krásný a voňavý dáreček, který mě moc potěšil a moc si ho vážím......

Dárkové pleteníčko z papíru....

20. prosince 2011 v 12:41
Vánoce jsou téměř za dveřmi a já ještě dodělávám ručně pletené dárečky pro rodinu.Pletla jsem 2 ošatky, které následně ještě naplním dobrůtkami a zabalím do celofánu.
Dcerka jde do školy naposled ve čtvrtek -budou mít vánoční besídku-stromeček-písničky ,cukroví a dárečky.Kristýnka mě poprosila, zda bych jí pro paní učitelku neupletla malý košíček jako dáreček.Tak jsem se vrhla na ruličky a pletení a malý košíček je na světě-snad potěší a udělá radost.
Přeji vám všem krásné předvánoční dny.......

Přeji vám krásnou čtvrtou adventní neděli..

18. prosince 2011 v 17:42
Všechny vás moc zdravím .Další víkendík utekl a ten další už bude slavnostní-všude bude vonět jehličí, bramborový salát, ryba a napečené cukroví.Není nic krásnějšího než sledovat dětské oči , které jsou plné očekávání na štědrý den.
Dnešní odpoledne jsme šli s manželem na procházku-zašly jsme na hřbitov zapálit svíčky a procházely jsme uličkami a svítícím městem.Miluju procházky když už se stmívá a všude na domech svítí vánoční výzdoby a okénka zdobí truhlíčky s jehličím.
Dnes jsem vyfotila náš stromeček na našem novém náměstí.
Pro dnešek se s vámi rozloučím-na stole nám voní právě uvařený pečený vánoční čaj a na věnci jsme zapáliy poslední svíci.
Přeji vám krásnou podvečerní neděli .

Vánoční pečený čaj....

13. prosince 2011 v 14:30
Dnes jsem se pustila do pečeného čaje.V mrazáku jsem měla ještě meruňky a ve sklepě spoustu jablíček .Pekla jsem z 2 kg ovoce-Použila jsem jmenované meruňky, jablíčka, 2 pomeranče,1 citron-vše jsem nakrájela na malé kousky a pořádně promíchala s 1kg cukru, 2 lžičky skořice,8 celých hřebíčků -dala jsem do hlubokého plechu a pekla jsem na 220 stupňů asi tak necelou hodinku.Do tohodle čajíku můžete během pečení přidat 1dcl rumu.Po upečení jsem naplnila do skleniček a otočila dnem vzhůru asi tak na 5 min, aby pěkně chytly víčka. pak už jen stačí dát do hrníčku 2-3 lžičky tohodle pečeného čaje a zalít horkou vodou.Je to velká dobrůtka a zaručeně tento čajík zahřeje po procházce zimní krajinou.Moje kamarádka tento čaj připravuje i tak, že ho zalévá horkým vínem.
A zaručeně je to i dobrý tip na originální dáreček , který zahřeje.....
Ze srdce vám přeji pohodové dny a co nejméně stresu a shonu kolem vánočních příprav.Vždyt stačí jen malá chvilka k tomu , aby sme si hezky a vklidu třebas poseděli u dobrého čaje a popovídaly...Je mi tady mezi vámi krásně....i když jen virtuálně.....

Víkendové pečení......

12. prosince 2011 v 13:52
Další adventní víkendík máme za sebou.Dny rychle utíkají a za pár dní už budeme mít štědrý večer.Já jsem o víkendu balila dárky-ještě mě čekají dokoupit drobnosti.Mezi pečením a dalšími domácími pracemi ještě pletu z papíru dárečky pro mou rodinu-tak snad to všechno stihnu.V neděli jsme se s Kristýnkou pustily do dalšího vánočního cukroví.Usušila jsem si kokosky , které jsem pak slepovala s lineckými kolečky.Jaho další na řadu přišly FLORENTINKY-ty má moc rád můj manžel-dělaly jsme dvojitou dávku.A nakonec vosí úly-ty dělá moje dcerka tradičně-je to prima mít doma takovou pomocnici, ale na druhou stranu to má i svá rizika-chichi.Připravila jsem jí těsto na úly z dvojité dávky.Dcerka si nachystala všechny potřebné věci k tvoření úlků a já jí nechala chvilku osamotě v kuchyni.No ale když jsem vrátila-tak jsem zjistila,že těsta je nějak málo a úlků taky moc nepřibylo-když na mě následně dcerka udělala šibalský kukuč hned mi bylo jasné kde oné těsto skončilo-hihi.Její obhajoba byla, že nemohla odolat té dobrotě.Řekněte sami-to ani nejde se zlobit...
Mějte se všechny moc krásně a hodně zdaru při pečení....


Dnes jsem celý den trávila v kuchyni při pečení a zdobení cukroví....

8. prosince 2011 v 18:39
Dnes jsem opravdu jen pekla a promazávala cukroví na vánoce.Po celodenním maratonu se těším , jak se naložím do vany a pak v klidu lehnu k televizi a budu relaxovat.Ale musím podotknout, že pomáhal trochu i manžel----hlavně jako hlavní ochutnávač a dcerka mi pomohla s úklidem po pečení cukroví v kuchyni.Určitě i u vás se linou vůně vanilky a perníku a pečete co síly stačí.Mějte se hezky a pečení ZDAR

Zdobení perníčků...

7. prosince 2011 v 12:52
Perníčky už máme skoro všechny nazdobené-sice to není žádné umělecké dílo,ale nám se i tak libí.Ještě mám malou krabičku perníčků, které na zdobení teprve čekají-ty povezu mé kamarádce jako sladký dáreček.U nás se počasí trošku vylepšilo-sice trochu víc přituhlo, ale už nejsou konečně mlhy, které se držely i celý den.
Dnes sme si trošku mohly přispat-dcerka šla do školy až na 9 h-i u nás učitelé stávkovali.Já jsem hned po snídani začla připravovat těsta na pečení-mám v lednici připravené na LINECKÉ,ROHLÍČKY,NA OŘÍŠKOVÉ SRDÍČKA,ČOKOLÁDOVÉ PLNĚNÉ ROHLÍČKY DO FORMIČEK A MEDOVÉ TRUBIČKY- ty jsem dělala dle popisu od BLANKY-TÍMTO TĚ MOC ZDRAVÍM ......
Na oběd jsem dnes vařila bramborový guláš-my ho máme moc rádi.A odpoledne se vrhnu pomalu na pečení...mějte se moc hezky a děkuji za vaše milé komentáře, které mi tu zanecháváte......

VÁNOČNÍ PERNÍČKY.....

4. prosince 2011 v 14:30
Dnes po obědě jsme se daly s dcerkou na pečení perníčků.Těsto jsem měla už od včera udělané a nechané v lednici , aby se hezky uleželo.Já jsem jen vyvalovala těsto a dcerka vykrajovala-pečení šlo hezky od ruky.Recept na tyhle perníčky už dělám několíkatý rok-jsou dobré a hlavně jsou měkké hned po upečení-takže se nemusí dělat několik týdnů předem , aby se uležely a změkly.Ještě nás čeká jejich zdobení, ale to až v týdnu.Tedy jestli bude co zdobit-chichi-většinou první várka se jaksi někam z nepochopitelných důvodů stratí-já pro jistotu dělala rovnou dvojitou dávku.Doma nám to krásně voní od pečení perníčků, ale tu vůni určitě každá z vás moc dobře zná.
Všem vám přeji nádhernou druhou adventní neděli.A pro ty, které byste rády vyzkoušeli přeci jenom můj recept na perníčky, tak přikládám.
140g práškového cukru
2 vejce
100 g hery
2 lžíce tekutého medu
2 lžičky perníkového koření
1 lžičku jedlé sody
400 g hladké mouky
Vypracujeme těsto, které je nejlépe nechat do druhého dne odležet.

Včera jsem dokončila výzdobu před vchodové dveře......

1. prosince 2011 v 13:15
Letos jsem se nechala inspirovat z blogových stránek a vytvořila jsem si stromeček se zahlou špicí.Dlouho jsem přemýšlela čím ho nazdobím-nechtělo se mi utrácet za drahé dekorace a tak jsem zvolila šišky a hvězdičky které jsou z vaty.( z tvrdého kartonu se vystříhají hvězdy, ty se pak obalý vatou a cik cak se omotají provázkem -já použila zlatý-pak sem uvázala mašličky a nalepila papírové hvězdičky,které jsem si pomocí malé razničky vyřezla z papíru.S výsledkem jsem spokojená.Na vchodové dveře jsem si umotala věnec, který je ozdobený taky z přírodních materiálů.....Dnes se chystám pomalu sepsat co budu letos péct.Jak tak nahlížím na vaše blogy některé už pečete.Já se s dcerkou chystám o víkendu na pečení perníčků.
Počasí je u nás od včera škaredé-mlha a vlezlá zima .....Mějte se všechny moc krásně a děkuji za to , že pravidelně ke mě chodíte a píšete krásné komentáře