Leden 2012

Košíčky na přání.....

29. ledna 2012 v 17:24
Všechny vás zdravím....Tak řeknu vám-já se pomalu chystám na jaro a ono to vypadá, že terpve přišla ta pravá zima-u nás mrzne až to praští...brrrrrr.
Když nemáme o víkendu návštěvu tak většinou chodíme na procházky,ale přiznám se , že dnes jsme nešly-jsem nachlazená od průdušek-nic vážného, ale raději popíjím čajíky bylinkové a držím se v teploučku.
V týdnu jsem se dala opět na pletení z papíru-pro kamarádky jsem pletla košíčky.každý už je u své majitelky...
Mějte se moc krásně a hlavně nezmrzněte...........

Nové chňapky a kytičkování...

25. ledna 2012 v 14:30
Už od minulého roku jsem měla naplánované, že si ušiju nové chňapky do kuchyně.Ty dosavadní co používám jsou už hodně opotřebované.Stále bylo na práci spousty jiných věcí, ale konečně jsem se tento týden odhodlala a vytáhla šicí stroj.A protože mám od minulého podzimu nové závěsy a ubrus a různé šité doplňky v teplých barvičkách-tak chňapky jsem šila ze stejné látky.Koupila jsem si ji tehdy trochu více, abych měla na různé šité dekorace do kuchyně a vše hezky ladilo-ještě mám naplánovaný košíček s šitým vnitřkem.
Šití chňapek jsem pojala vesele a barevně.Spotřebovala jsem na ně různé odstřižky proužků ,které jsem sešila a až poté stříhala tvar chňapky.Tímto způsobem jsem hezky spotřebovala všechny malé kousky a nic nepřišlo nazmar.
Šití mi dalo trochu zabrat, ale s výsledkem jsem spokojená.
Obdivovala jsem u Vlastičky její srdíčkové chňapky-nechala na svém blogu i podrobný popisek na zhotovení, ale po zhlédnutí jsem naznala, že bych to nezvládla a tak jsem zůstala u klasiky.
A protože moc ráda šiju kytičky, tak jsem si vyzkoušela úplně nové.Mám doma kousky barevných žerzejových odstřižků, které si kupuju i nás v galanterii-je jich v balíků 20 ks-velké čtverce a různých barev-balíček stojí 75 kč .Moc ráda z nich šiju různé drobnůstky a nebo i používám na zadní stranu háčkovaných polštářků a šití dalších dekorací.Tentokrát jsem z nich zkoušela nové kytičky-připomínají mi karafiáty-zatím nevím na co je použiju,ale určitě něco vymyslím...
Přeji vám krásný pracovní týden a mějte se moc krásně.......

Krásné ocenění od Andrejky.....moc si ho vážím a velice mě potěšilo.....

23. ledna 2012 v 20:31
Všechny vás zdravím.Když jsem dnes večer nakoukla na můj blog, měla jsem tu vzkaz od Andrejky ze Slovenska-http://polnekvety.blogspot.com/, že má pro mě ocenění.Moc si toho vážím a tímto ti Andrejko mooooc děkuji.
Moc ráda toto ocenění pošlu dále a vybírám některé z vás:

ŠITÍ A HÁČKOVÁNÍ.......

19. ledna 2012 v 13:54
Tak moje milé blogové kamarádky především bych vám moc ráda poděkovala za předešlé komentáře.které mě moc těší.
Vím měla bych se polepšit a odepisovat jednotlivě.Poslední týdny po vánocích jsem si nechávala pročistit mysl relaxací a meditací-nakupily se trošku starosti.
Určitě i k vám přišla konečně zima a sníh-u nás je krásně bílo.
Já jsem vytáhla šicí stroj a ušila jsem si pár srdíček a taky háčkuju motýlky-na jarní dekorace jich budu potřebovat hodně.
A protože jsem už i ze dveří sundala zimní věnec , tak jsem si vyrobila nový .....
Všem vám posílám krásný pozdrav a do vašich domovů pohodu a radost.....a nechám zde i odkaz na příjemný poslech......papa příště........

Háčkování a pečení vánočky......

10. ledna 2012 v 14:24
Posílám vám krásné pozdravení.Pomalu se začínám zapojovat do ručních prací po svátcích.U nás doma už není žádná stopa po vánocích-všechny dekorace jsem už hezky uklidila.Ale nějak je to ted doma smutné a tak jsem si řekla, že si začnu pomalu přivolávat jaro veselými dekoracemi-vím je ještě brzy, ale už se na jaro moooc těším.
S manželem pomalu plánujeme co letos přikoupíme na zahrádku a já už v hlavě přemítám, jaké si koupím nové skalničky a kytičky.
Už mám vymyšlenou jarní dekoraci a k té se mi budou hodit motýlci.Tak jsem hledala a hledala popisek až jsem jeden našla naháčkované.Tak jsem vytáhla háček a bavlnky a pár jsem si jich vyzkoušela-ještě je musím následně pořádně naškrobit.
No a i když je už po vánocích,pekla jsem dnes vánočku-tu my doma jíme během celého roku, protože ji máme moc rádi.
Mějte se moc hezky a já jdu brouzdat na vaše milé blogy.

Malé zamyšlení do Nového roku....

3. ledna 2012 v 19:43
Tak se po delší odmlce hlásím. Nakukovala jsem na vaše milé blogy a koukám, že jste pracovité jako včelky a začaly jste už tvořit.Já ještě trošku lenoším....
Připadá mi, že ty vánoční svátky nějak rychle utekly.
Vám všem milé blogové kamarádky i náhodným , kteří nakukují přeji do Nového roku hodně štěstí, lásky, zdraví , vzájemného porozumnění a taky splnění všech vašich nejtajnějších přání......
A hlavně, aby nám tu na blozích i tento rok vládla taková krásná pohoda a nenahraditelná atmosféra, kterou tu máme.
Všech si vás moc vážím ........