Březen 2012

Upletla jsem si velkého zajíce na velikonoční dekoraci

29. března 2012 v 19:00
Všechny vás moc zdravím.Nevím jak u vás, ale tady na Svitavsku se pěkně ochladilo a od rána nám prší a funí pěkný fučák.
Já jsem měla v plánu si uplést z papíru velkého zajíce.Včera jsem ho dokončila a je na světě.
Zítra mám v plánu konečně nazdobit perníčky.Vám všem přeji krásný nádcházející víkendík-plný pohody.

Víkend

25. března 2012 v 17:33
U nás víkendík proběhl pracovně na zahrádce.Já jsem si přichystala záhonky, zasázela hrášek, kadeřávek a nať petržele.Na zahrádce máme fůru práce-díky loňskému rozbombardování zahrady kvůli novému odpadu, který jsme dělaly na podzim.
V týdnu jsem si nakoupila nové sazenice růží a dnes sme je spolu s manželem pěkně vysadily-budou kvést barvy šeříkové,červené, oranžové, bílo smetanově a žlutě-už se těším až nám vykvetou.
Ještě jsem dnes vyčistila po zimě skalku a chystám se nakoupit nějaké skalničky-skalnička je teprve od minulého podzimu-takže na zimu jsem jí nevyzazovala moc -měla jsem strach , že by se nové sazeničky špatně zakořenily a vymrzly by.
Prozatím jsem si tam zasázela petrklíče.
No a taky jsem trochu tvořila-do předsíňky jsem si vytvořila velikonoční dekoraci.Obnovila jsem si košíček v kterém jsem měla petrklíče -už se jim doma v teple nedařilo.
Mějte se moc hezky a zase příště........
A ještě jedna malá dekorace na jídelní stůl

ZAJÍCI UŠÁCI...

21. března 2012 v 9:06
Pro synovce jsem na velikonoce upletla tyhle zaječí ošatky.Ještě se chystám uplést i nám domů .Přeji vám krásný sluníčkový den a mějte se krásně....

ŠITÉ VESELÉ KYTIČKY.....

19. března 2012 v 17:25
Tak jsem ve chvilce volna brouzdala po internetu a našla moc hezké odkazy na šité drobnosti.Narazila jsem i na tyhle šité kytičky-které se hodí jako přívěsky na klíče, jehelníček a nebo jen tak pro radost na dekoraci.Jejich výroba je jednoduchá a navíc k šití není potřeba šicí stroj.Já určitě nezůstanu jen u těhle prvních třech......
Pro ty, které byste si rády také ve chvilce volna rády vyzkoušeli přikládám odkaz.
Mějte se moc hezky a tvoření ZDAR

Dáreček pro mojí kamarádku......

16. března 2012 v 17:16
Dneska se nám počasí po delší době opravdu vydařilo.U nás je teploučko a sluníčko svítí od samého rána.I na víkendík hlásí teploučko.Hned je člověk veselejší.
Byla jsem na návštěvě u kamarádky-a abych nešla z prázdnou, tak jsem jí upletla dekorativní košíček.No a dárečkem jsem moc potěšila-to mi udělalo velkou radost.
Vám milé moje virtuální kamarádky přeji krásný nadcházející víkendík-plný sluníčka, pohody a dobré nálady.

JARNÍ DEKORACE NA OKÉNKO DO KUCHYNĚ

7. března 2012 v 13:13
Už se nemůžu toho jara dočkat.Do kuchyňky jsem si vytvořila veselou jarní dekoraci a už se těším jak mi hyacint pěkně vykvete a provoní místnost.
U nás zatím celý týden krásně svítí sluníčko-i když ranní teploty jsou stále slabě pod nulou.Včera jsme na zahrádce stříhaly stromky ovocné a chtěla jsem trošku po zime očistit záhonky, ale zahrádka je pořád hodně promočená a já se pořádně bořila -takže se zahradní práce odkládají.A taky jsem se dívala na předpověd počasí a od zítřka se má počasí pokazit-hlásí opět chladněji bez sluníčka a taky deštivo-achjo.......ale náladu si tím zkazit nenechám-dělám si jaro zatím hezky v bytě dekoracemi.
Mějte se moc krásně a pohodově

ZAJÍČCI ŠITÉ PRO MALÉ KOLEDNÍKY...

5. března 2012 v 10:50
Dnes u nás od rána krásně svítí sluníčko.Šla jsem na zahrádku zkontrolovat jarní kytičky-kvetou už sněženky a ostatní cibulky jarních kytiček už vykukují-těším se až to na zahrádce vše rozkvete.
Já poslední dny krášlím domov jarní výzdobou a taky se dnes chci pomalu pustit do čistění oken po zimě a protože máme na našem doměčku jich požehnaně 16 celkem- tak se budu mít co otáčet.Nedělám všechny naráz, ale postupně během několika dnů.Stejně mám pokaždé pocit, že než je všechny umyju od přízemí až do druhého patra tak že můžu začít od záčátku a to samé i s úklidem.
Mezi jarním úklidem se pomalu chystám také na velikonoce.Minulý rok jsem moc obdivovala šité zajíčky u VLASTIČKY http://sem-tam.blog.cz ke které moc ráda chodím obdivovat její tvoří blog plný inspirace.Podle obrázku jsem obkoukala, jak na ně....nejsem až tak příliš zdatná šička, ale tyhle zajíčci mi připadali né až tak složité-a tak jsem se pustila do jejich šití-doma mám spousty kousíčku různých látek a tak je prima spotřebuju.O velikonocích k nám chodí spousty koledníků.V rodině máme i docela malé koledníčky a pro ty právě jsem šila tyhle veselé zajíce, které jim přidám ke koledě.
Vlastičko tímto ti děkuji za inspiraci........Už se také chystám některý víkendík do pečení perníkových berušek, které mě u tebe naprosto okouzlily.
Já vám přeji krásný začátek pracovního týdne plný sluníčka a pohody.....

Milé ocenění...

4. března 2012 v 20:06
Všechny vás zdravím.Tak jsem dnes v rychlosti nakoukla a čekalo mě moc milé překvapení.Dostala jsem ocenění blogu od Jitky,Marušky,Petry,Vlasty a Evičky -moc vám za ně děkuji děvčata-je hezké že jste si na mě vzpomněli a udělali jste mi velkou radost.Ráda bych ho předala dále-nakukovala jsem mezi mé oblíbené blogy, ale většinou už všude toto krásné ocenění koluje.A tak jsem se rozhodla, že ho pošlu všem kdo se příjde podívat na můj blog.Mějte se moc hezky